Audru vallas alustab esimene naabrivalve sektor

Naabrivalve sektorid on tähistatud äratuntava oranži logoga.

FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Pärnumaal Audru vallas loodi täna valla esimene naabrivalve sektor Randlane, mis hõlmab 21 majapidamist ja Lindi lasteaia-algkooli.

Täna ennelõunal kirjutasid vallavalitsuses naabrivalve koostöölepingule alla Audru vallavanem Siim Suursild, Pärnu politseijaoskonna juht Mehis Mets, Eesti naabrivalve tegevjuht Indrek Randma, Randlase naabrivalve sektori vanem Sille Kokamägi ja Lindi lasteaia-algkooli direktor Kaire Narva.

Randlase sektorivanemaks saab Sille Kokamägi. Tavaliselt koosneb naabrivalve piirkond ehk sektor kortermajadest ja/või eramutest, seekord võeti kampa ka avalik-õiguslik Lindi lasteaed-algkool.

Lasteaia-algkooli direktori Kaire Narva sõnutsi ajendas naabrivalvega liituma tõik, et lasteaia maja on ühtlasi külakeskus ja seal töötavad ühe katuse all nii lasteaed, algkool, raamatukogu kui rahvamaja – seega on inimeste läbivool päevas päris suur.

„Ei tahaks kellegi jaoks territooriumi sulgeda lihtsalt sellepärast, et mõni noor ei oska asju hoida ja läheb teinekord paha peale välja,“ selgitas Narva. „Olles maapiirkond, on kõige tõhusam ikkagi see, kui omainimesed silma peal hoiavad ja ühiselt vastutust jagavad.“

Neljapoolne koostööleping on naabrite, politsei, kohaliku omavalitsuse ja Eesti naabrivalve ühingu ühine kokkulepe ja tahteavaldus piirkonnas turvalisuse ja heakorra tagamiseks. Leping ei anna osalistele lisaõigusi, kuid selgitab nende kohustusi.

Tagasi üles