E, 30.01.2023

Ajakirjanikud otse-eetris: Kas “EV 100” hellitas meid kultuuriga ära?

Pärnu Postimees
Ajakirjanikud otse-eetris: Kas “EV 100” hellitas meid kultuuriga ära?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Juubeliaasta elustas kultuurielu uute kodumaiste filmide ja saadete, näituste ja muude sündmustega. 
Juubeliaasta elustas kultuurielu uute kodumaiste filmide ja saadete, näituste ja muude sündmustega. Foto: Margus Ansu

Pärnu Postimehe ja Tre Raadio tänases saates “Aktuaalne Pärnumaal” vaatasid saatejuht Regina Atka-Jaakson, lehe kultuuritoimetaja Anu Jürisson ja reporter Laura Vadam tagasi lõppevale aastale ja arutlesid, kas pärnakad on juubeliaasta ürituste rohkusega nii harjunud, et tulev aasta võib valmistada pettumuse.

Eesti suure juubeli aastat iseloomustab tegusus nii muusikas, filmis, kunstis, spordis kui kodanikualgatuses. Tänavu on inimesi justkui hellitatud: olenemata hooajast, kellaajast ja asukohast toimus üritusi rohkesti. Ent kuu pärast, mil kalendris vahetub number kaheksa üheksaga ja hakkab tiksuma järgmine aastanumber, on hirm, et ehk kaob kultuuriline aktiivsus.

Samuti on tõenäoline, et Pärnus ei toimu suvel Weekend Festivali. See omakorda avaldab mõju kohalikele ettevõtjatele. Suurürituse lahkumine ei too linna noori. Vestlusringis osalejad leiti, et suvepealinn tugineb suuresti traditsioonilistele ettevõtmistele.

Siit küsimus: kas pärast juubeliaastat tuleks jätkata kodulinna kultuuriellu panustamist värskete ideedega? Vanad ja läbiproovitud ideed võivad end kord ammendada. Sestap on tarvis lahkuva kultuuriliselt mitmekülgse aasta eeskujul suunata pilk tulevikku, mis samaväärselt tegus ja eri sihtrühmi kutsuv.

Märksõnad
Tagasi üles