Raul Laidvee tuli Wendret juhtima porolooniärist

Raul Laidvee loodab uuele ametikohale kahe-kolme kuuga sisse elada.

FOTO: Mailiis Ollino

Detsembri algusest asus tekstiile ja tekke-patju tootva ning mööbli­ärisse astunud AS Wendre ­juhi kohale Raul Laidvee.Tekkide-patjade tootmine ega mööblitootmine ole Wendre uuele juhile võõras. Viimased pea kümme aastat juhtis ta Tallinnas osaühingut Recticel, mis valmistab poroloonmadratseid. Ent enne seda töötas soomlastele kuulunud firmas Espe, millel oli Eestis porolooni-, teki- ja padjatehas. 

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Recticeli käive oli mullu 13 miljonit ja töötajaid 80 ringi, Wendre käive 113 miljonit ja töötajaid 800. Kui suur karjäärihüpe Wendresse tulek teile on?

Ma arvan, et Recticeli käive tuleb tänavu tõenäoliselt 15 miljoni kanti. Töötajaid on 100 ümber. Mina vastutasin viimased kaks aastat ka Soome ettevõtte töö eest, seal on veel 100 töötajat ja 21 miljonit käivet.

Recticel on Brüsseli börsil noteeritud firma, rahvusvaheline kontsern. Aga kui rääkida sellest alast, kus Wendre tegutseb, siis Eestis ega Põhjamaadeski suuremat ei leidu. Wendre on mulle võimalus kasutada oskusi, mida paari aastakümne jooksul olen omandanud.

Tagasi üles