Noorkotkad ja kodutütred müttasid lumes

Surju järvel tuli kodutütardel tegutseda jääpuuriga.

FOTO: Mehis Born

Pärnumaa noorkotkastel ja kodutütardel möödus nädalavahetus tegusas talvelaagris imeilusas Surju põhikoolis ja selle lähiümbruses.

Sedapuhku sai Kaitseliidu järelkasv osa vabadussõja­ainelisest matka- ja mälumängust ning koolitatud juhendajad jagasid neile teadmisi jahindusest, talvisest kalapüügist, veeohutusest ja esmaabist. Loomulikult ei puudunud päevakavast meelelahutus ehk lõbusad sportmängud ja öödisko, mis on jätkuvalt Kaitseliidu noortelaagri kohustuslik osa.

Seekord tuli noortel täita rühmiti ka eriülesanne: valmistada Katseliidu 100. aastapäevale pühendatud kaheminutine lühifilm. Ülesanne jagunes aastakümnete viisi, noortel tuli süüvida antud ajaperioodi ja nutiseadmesse salvestatu kaaslastele ette näidata.

Laagriülema ja Noorte Kotkaste Pärnumaa maleva pealiku Alar Tamme sõnutsi õnnestus laager 100 protsenti. Malevapealiku tänu kuulub kõigile asjaosalistele, eelkõige lastele, kelle osavõtlikkus on alati olnud edu võti.

Laagris toimetas peaaegu 130 noorkotkast ja kodutütart ning üle tosina noortejuhi ja instruktori. Järgmine suurem kokkusaamine ootab Pärnumaa noorkotkaid ja kodutütreid ees suvel.

Tagasi üles