Tori põhikooli staadion uueneb juuli lõpuks

Tori põhikooli staadioni ümberehitus algas puude langetamise ja kaevetöödega.

FOTO: Urmas Luik

Eelmisel nädalal algasid Tori põhikooli kõrval asuva staadioni uuendamise ettevalmistustööd. Spordiväljak peaks valmima juuli lõpuks.

Kunstmuruga jalgpalli­väljak pikeneb ümberehituse käigus 60 meetrini ja laieneb 40 meetrini. Jalgpalliväravate taha tulevad pallipüüdevõrgud. Staadionile tulevad istekohad 80 pealtvaatajale.

Samuti hakkab väljakut ümbritsema 266meetrine jooksurada, mille koolipoolsel sirgel on neli ja ringil kolm rada, mis kaetakse vett läbi laskva tartaaniga. Staadioni ümbrusest võetakse maha kuusehekk, mis asendatakse aiaga ja istutatakse püramiidelupuud.

Tori kooli staadion on ­ehitatud 1989. aastal. Seega ootas see rekonstrueerimist omajagu aega.Tori valla ehitusnõuniku Merike Raudsepa jutu järgi läks sügisel asjaga kiireks, kui Eesti jalgpalli liit andis vallale teada, et nemad on nõus projekteerimist toetama. Seejärel tuli vormistada rahastusprojekti taotlus.

Kokku läheb ehitus maksma 572 719 eurot, millest 140 000 moodustab toetus Lea­der-meetmest rohelise jõemaa koostöökogu kaudu. Ülejäänud on valla enda osalus. Staadioni ehitab osaühing ­Kivipartner.

Tagasi üles