Tudengid õppisid, kuidas kohalikku toodangut tutvustada

Karoliine Aus
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartu ülikooli Pärnu kolledži turismi- ja hotelliettevõtluse tudengid said Pärnumaa maitsete aasta meeskonnaliikme Merle Einola juhendamisel kätt proovida kohalikust toodangust suupistete valmistamisel. “Puhastasime näiteks, suitsulatikat, mis oli raske ülesanne – kõik peenikesed luud tuli kätte saada,” muigas Einola.

Tudengid katsid kohvilaua Liivimaa maitsete võrgustiku liikmetele, kes tulid kolledžisse tegema rühmakonsultatsiooni kodulehe loomisest. “Maaturismi ettevõtetel on nii palju põnevaid tooteid pakkuda,” seletas Eesti maaturismi ühingu juht Raili Mengel. “Aga kodulehed võiksid olla palju paremas seisus.”

Einola eesmärk oli viia tudengeid kurssi kohaliku toodanguga – kala, taluvõi, koduleivaga – ja tagada see, et nad oskavad valmistada ja serveerida suupisteid ning tutvustada külalistele kodukoha toite. “Üks põhjus, miks propageerida Pärnumaa toitu, on see, et kohalike talunike toodangut tarbides aitame arendada siinset ettevõtlust,” lisas Einola.

Tagasi üles