Pildid: asjatundmatule võib tunduda, et Papiniidu silla kõrguspiire on kaela kukkumas

Pärnu Postimehe lugeja juhtis tähelepanu sellele, et Tammiste suunas sõites on kõrguspiire enne Papiniidu silda ohtukujutavalt viltu vajunud. Ühtlasi tundis ta muret, kas niivõrd kaldu piire ei või ühelt maalt ümber kukkuda.

“Piire kukub kohe-kohe külili. Kas peaksime ootama ära traagilise lõpu?” väljendas muret linnakodanik.

Maanteeamet on Lääne regiooni ehitusvaldkonna juhi Margus Eisenschmidti sõnutsi kõrguspiirde seisukorrast teadlik. Tema kinnitusel tegeldakse selle taastamisega. “Praegune seisukord on stabiilne, kuni keegi taas lubatust kõrgema koormaga gabariitvärava alt läbi mahtuda ei ürita,” märkis Eisenschmidt.

Pideva rammimise tõttu on purunenud piirde mõlemad betoonkannud, sellest ka vildakas olek. Taastamistööde käigus on plaanis need välja vahetada. Hoolimata viltusest asendist olevat aga liiklusmärgil lubatav kõrgus (4,3 meetrit) tagatud.

Kõrguspiirde alt ja seega silla alt on lubatud läbi sõita sõidukitel, mille maksimumkõrgus koormaga või koormata jääb alla 4,3 meetri. Paraku on üpris tihti nende piirete kõrgust valesti hinnatud. Viimati sattusime peale ja kirjutasime jaanuaris veoautost, mis kõrgema haagise tõttu rammis just sedasama piiret.

Piirded paigutati Tammiste teele Papiniidu silla juurde eelmise aasta mais, kuna sild oli kõrgete veoautode pärast korduvalt kannatada saanud.

Tagasi üles