Talvised temperatuuri kõikumised on mõjunud teekattele laastavalt

Selle talve suured temperatuuri kõikumised on mõjunud väga halvasti teekattele ning palju on tekkinud löökauke ja pragusid.

FOTO: Marko Saarm

Selle talve suured temperatuuri kõikumised on mõjunud väga halvasti teekattele ning palju on tekkinud löökauke ja pragusid.

“Kogu talve jooksul külma ja sula pidev vaheldumine ning sellest tingitud tihedam kloriidide kasutamine on jätnud jälje paljudele teedele,” tunnistas maanteeameti Lääne regiooni hooldevaldkonna juht Hannes Vaidla. “Katte lagunemist on vähem neis kohtades, kus liikluskoormus on väiksem.”

Talvel on hooldeettevõtted parandanud suuremaid ja ohtlikumaid lagunenud katteid pidevalt, järgides tehnoloogia valikul ilmastikku. Peamiselt kasutatakse külma asfalti või bituumenit ja killustikku. Paraku asfaltkatte parandamine vajab sooja ilma ja hiljemalt kevadel tuleb enamik parandusi ümber teha. Väga külmade ilmadega paigaldatud külmsegu peab halvemal juhul vastu mõne päeva, plusskraadidega paigaldatud külmsegu võib vastu pidada kevadeni. Sobiva ilmaga lapitakse auke bituumeni ja killustikuga, mis on märgatavalt püsivam lahendus.

“Kõige hullem aeg ehk märtsi lõpp ja aprilli algus on veel ees, kuna siis teede lagunemine intensiivistub,” tõdes Vaidla. “Ent hooldepartnerid on valmis ja teede parandamisega alustatakse, niipea kui ilm võimaldab.”

Just seetõttu on maanteeamet juba asunud kehtestama massipiiranguid nii kergkattega kui ka kruusateedel. Sealgi on olukord keeruline, sest osa teid on jääs, osa külmunud ja osa juba kuivad. Maanteeamet ootab liiklejatelt mõistvat suhtumist ja palub piirangutest kinni pidada.

Operatiivset infot kehtestatud massipiirangutest saab portaalist Tark Tee või maanteeinfokeskuse lühinumbril 1510.

Tagasi üles