Pildid: Papiniidu silla kõrguspiire seisab taas sirgelt

Papiniidu silla kõrguspiire suunaga Tammiste poole.

FOTO: Annika Kuusik

Kirjutasime teisipäeval Papiniidu silla kõrguspiirdest, mis silma järgi hinnates oli kohe-kohe ümber kukkumas. Nüüdseks aga kaitseb piire taas silda sirgelt.

Pideva rammimise tõttu olid purunenud piirde mõlemad betoonkannud ja selle tõttu oli piire silmanähtavalt viltu vajunud. Linnakodanikele tekitas muret selle turvalisus ja tekkis küsimus: kui see kogu aeg viltu sõidetakse, kas ei oleks ohutum ja odavam kasutada mõnda muud lahendust?

Näiteks kettidel rippuvat hoiatust? Maanteeameti Lääne regiooni ehitusvaldkonna juht Margus Eisenschmidt selgitas, et Papiniidu silla juures kasutatakse just sellist kaitselahendust, mis takistaks maksimumkõrgust ületaval sõidukil kahjustada sillakonstruktsioone. “Kettide otsas rippuv piire ei anna head tulemust olukorras, kus ületatakse lubatud kõrgusgabariit,” märkis Eisenschmidt. Lubatust kõrgema koormaga raskeveoki juht ei pruugi aru saada, kui kettide otsas rippuv piire koorma taha kinni jääb.

Papiniidu silla kõrguspiire suunaga Tammiste poole.

FOTO: Annika Kuusik

Samuti lisas Eisenschmidt, et just niisugused kettidel rippuvad lahendused võivad kujutada ohtu ülejäänud liiklejatele: hooga pihta minnes võib selline rippuv lahendus lahti tulla ja näiteks vastassuunas liikuva sõiduki esiklaasile lennates põhjustada väga raskete tagajärgedega õnnetusi. Seega ei ole plaanis praegust lahendust muuta. 

Senised gabariitväravate kahjustused on kõik kindlustusseltsid või liikluskindlustus fond kinni maksnud.

Papiniidu silla kõrguspiire suunaga Tammiste poole.

FOTO: Annika Kuusik

Tagasi üles