Maakonna visiitkaart vajab juhti

Õrna häälega määgivad talled on imetoredad, Kurgja talumuuseumi laudas on Eesti valgepealised lambad toonud tänavu ilmale 16 talle, kellest ühte hoiab süles muuseumi peaspetsialist Kersti Tammiksaar.

FOTO: Urmas Luik

Kurgja talumuuseumi laudas lööb kepsu 16 talle ja möögib kolm vasikat, kellest täpselt naistepäeval tuli nagu kingitusena talitajatele ilmale maatõugu Marja esimese vasikana pullipuks.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Põllumeeste harija ja ärkamisaja suurkuju Carl Robert Jakobsoni ajal 1875. aastal Kurgja-Linnutaja talule ehitatud palklaut piimakambriga on säilitanud remontide järelgi esialgse ilme, siin on lehmapolutid ja sügavallapanu kasvatab põllurammu kevadeks lambaaedikus nii kõrgeks, et vanemad villakasukakandjad ulatavad aknast ilma uudistama.

Karjalaskepäev on rahvakalendris 1. aprillil, jürikuus koguneb SA Eesti Maaelumuuseumide nõukogu arutama Kurgja talumuuseumi tulevikku. Läheb aega, kuni selgub, kes hakkab juhtima Pärnumaa ühte visiitkaarti, Carl Robert Jakobsoni talumuuseumi pärast seda, kui kauaaegne juhataja Monika Jõemaa ametit vahetas. Seni täidab juhataja kohustusi muuseumi majandusjuhataja Alar Kuulme.

Tagasi üles