Pärnumaalt taotleti KIKilt ligikaudu 3,3 miljonit eurot toetust

KIKi juhataja Andrus Treier ületas esitatud taotluste kogusumma rohkem kui kahekordselt taotlusvooru eelarve.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) keskkonnaprogrammi taotlusvoorus esitati toetuse saamiseks 997 projekti kogusummas 37 130 191 eurot, mis on poole suurem kui vooru eelarve.

Pärnumaalt esitati toetuse saamiseks 59 projekti kogusummas 3,26 miljonit eurot, millega maakond asub Harju- ja Tartumaa järel projektide arvu poolest kolmandal kohal.

“Nii suur taotluste arv näitab, et järelikult Eestis on endiselt keskkonnateemasid, mis vajavad lahendust: olgu need siis puhas joogivesi, keskkonnateadlikkuse kampaaniad, mitmesugused uuringud, õpilaste õppekäigud, parkide hooldustööd, harrastuskalastajatele taristu loomine või maastikupilti kahjustavate hoonete lammutamine,” rääkis KIKi juhataja Andrus Treier. “Vooru eelarve on 15 miljonit eurot ja saame juba praegu öelda, et paraku kõigile ei jagu toetust. Järgneb taotluste sisukas hindamisperiood ning jaanipäevaks selguvad olulisemad ja kõige suurema keskkonnamõjuga projektid, mis toetust saavad," nentis ta.

Taotlusvoor oli avatud veemajanduse, metsanduse, looduskaitse, keskkonnateadlikkuse suurendamise, kalanduse, atmosfääriõhu kaitse, merekeskkonna ja ringmajanduse valdkonnakindlale tegevusele.

Pärnumaa taotlused KIKi keskkonnaprogrammi taotlusvoorus:

  • Keskkonnateadlikkuse suurendamises 40 projekti – taotluste kogusumma 143 678 eurot.
  • Looduskaitses kaheksa projekti – taotluste kogusumma 235 292 eurot.
  • Ringmajanduses neli projekti – taotluste kogusumma 151 848 eurot.
  • Veemajanduses kuus projekti – taotluste kogusumma 2 725 528 eurot.
  • Metsanduses üks projekt – 7352 eurot.
  • Kokku 3 263 698 eurot.
Tagasi üles