Sisukord
Uudised
Postimees

Linnavalitsus uuendab mänguväljakuid ja parke

1 min lugemist
Koidula ja Brackmanni pargis vahetati välja 19 pingi laudis ning puhastati ja värviti pinkide metallosa. FOTO: Anu Nurmesalu

Pärnu linnavalitsus on sel aastal uuendanud Munamäe pargi mänguväljakut ja püstitanud Pilli parki jõulinnaku, värske ilme on saanud Koidula ja Brackmanni pargi pingid.

Munamäe pargi lastealal vahetati välja väikelaste karussell, sinna paigaldati mootorratta- ja rohutirtsukujuline vedrukiik, kaks torufoni, ronimiskera, ema ja lapse kiik ning tasakaalurada. Teineteisest 25 meetri kaugusel asuvate torufonide abil saavad lapsed omavahel rääkida, tasakaalurajal on viis elementi.

Ühtlasi uuendati Munamäe pargis pinke, paigaldati uued prügikastid ja parandati mänguväljaku atraktsioonide turvaalasid. Kavas on peenra kiviümbrist parandada.

Jaansoni raja äärde Pilli parki püstitati koostöös Eesti Olümpiakomitee ja Coca-Colaga jõulinnak, kus saab teha jõu- ja venitusharjutusi. Samuti pandi linnaku kõrvale kaks väikelaste kiiku, karussell ja vedrukiik.

Koidula ja Brackmanni pargis vahetati välja 19 pingi laudis ning puhastati ja värviti istmete metallosa: uuendatud pingid on nüüd roosaka tooniga. Plaanis on korrastada roosipeenraid Koidula monumendi juures.

Jakobsoni pargis seisavad tööd alles ees. Pergola kujundatakse ümber, teokarbikujulised pingid puhastatakse ja pannakse neile uus laudis. Istutamisalad täidetakse kõrreliste, rododendronite ja hortensiatega. Supeluse tänava ja Tammsaare puiestee nurgalt rannahooneni ulatuvas pargiosas on puitterrass asendatud kiviparketiga ja terrassile paigaldatakse kohvik.

Rannahoone juures laste mänguväljakul on uuendatud peenraala ja lapsevanemad saavad nüüd selle ääres istuda. Samasugused istmetega peenraalad paiknevad rannahoone ja Hedoni spaa vahel.

Linnaaednik Anu Nurmesalu sõnutsi pole need aga ainukesed tööd, mida linn tänavu parkides ja mänguväljakutel ette võtab.

Seotud lood
21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto