Kihnu muuseum pakub oma šokolaadi

Silvia Paluoja
, reporter
Copy
Kihnu muuseum rõõmustab külastajaid oma šokolaadivalikuga.
Kihnu muuseum rõõmustab külastajaid oma šokolaadivalikuga. Foto: Silvia Paluoja

Kihnu muuseumi laia käsitöö-, meenete ja trükiste valikut täiendavad alanud turismihooajal puutetundliku otsaga pastapliiats ehk nutipastakas ja šokolaadid, mille ümbrispaberit ääristab körditriibustik foto all. Kujunduses on kasutatud kihnlase Silvia Soide kolme fotot: valida on Kihnu muuseumimaja, körtide või muuseumi näitusesaalis aknaalusel pingil istuvate lastega magusatahvli vahel.

“Muuseumimaja, kördid ja lapsed on kolm tähtsat asja,” sõnas muuseumi juhataja Maie Aav, kes pildid välja valis.

Aava jutu järgi tekkis šokolaadide mõte varakevadel ja kokkuleppele saadi kodumaise ettevõttega Maiasmokk, mis tegutseb Rannamõisas.

“Mõte tuli sellest, et kui ise reisil käin, tahan kaasa osta midagi magusat,” selgitas Aav. “Kõik ei taha ju käsitööd ja šokolaadid ongi juba olnud ülimenukad.”

Spetsiaalse Kihnu kujundusega magusatahvlite otsasaamise hirmu ei ole, sest muuseum tellib šokolaade vajadusel juurde.

Kohalike käsitöömeistrite loomingki on täienenud ja mandriinimeste reisikottidesse jõuavad nii körditriibulised võtmehoidjad, Kihnu Puukoi puittooted kui Kihnu naiste traditsioonilised pearätid. Selgi hooajal on muuseumis avatud postkast, kuhu saab panna kohapeal täidetud ja margistatud postkaardi, millele lüüakse spetsiaalne Kihnu tempel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles