Pärnu muuseum tähistab maakondlikku keelepäeva

Pärnu Postimees
Copy
Hingekuu esimesel päeval toimub Pärnu muuseumis maakonna keelepäev.
Hingekuu esimesel päeval toimub Pärnu muuseumis maakonna keelepäev. Foto: Mailiis Ollino

Eesti keele aasta puhul toimub reedel, 1. novembril Pärnu muuseumis maakonna keelepäev, kuhu on oodatud nii kooliõpilased ja õpetajad kui kõik teisedki, kellele eesti keele möödanik ja tulevik huvi pakub.

Keelepäeva avab tervitusega Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, muusikalise etteaste teevad esinejad Kihnu koolist ja peetakse ettekandeid.

Eesti keeleteadlase Karl Pajusalu sõnavõtu teema on “Eesti põliskeeled ja Pärnumaa keeleline kujunemine”.

Läti ülikoolis eesti keele ja kultuuri lektorina töötav Reti Könninge räägib sellest, kuidas naaberriigis eesti keelt õpitakse.

Häädemeeste keskkooli direktor Aule Kink ja Häädemeeste huviteatri eestvedaja Marju Aasma peavad loengu teemal “Marta Mäesalu-Kallas (1893–1984)” ja Pärnu muuseumi direktor Aldur Vunk kõneleb mitmekeelsusest Pärnu ajaloos.

Ettekannetele järgneb Pärnu koolide emakeeleõpetajate ja õpilaste mõttevahetus teemal “Emakeel ja käibelaenud täna”.

Keelepäeva lõpetab kihnukeelne ühislaulmine, mida veavad Silvi Murulauk ja Kihnu kooli lauljad.

Pärnumaa keelepäeva korraldavad emakeele selts, Pärnu muuseum ja Pärnu linnavalitsus, ettevõtmist toetab haridus- ja teadusministeerium.

Sündmus on pühendatud eesti keele aastale, milleks 2019. aasta on kuulutatud. Tänavu möödub 100 aastat eesti keele mainimisest riigikeelena. Et meie emakeelt väärtustada ja hoida, tähistatakse keeleaastat arvukate sündmuste ja tegevusega.

Üks keeleaasta üritusi ongi maakondlikud keelepäevad.

Tagasi üles