Pärnu kohtu direktorina asub tööle Elari Udam

Elari Udami ametiaeg kestab viis aastat.

FOTO: Justiitsministeerium

Homsest asub kolme Tallinnas asuva ning Pärnu ja Viru kohtu direktorina tööle Elari Udam, kelle peaülesanne on koos kohtu esimeestega juhtida kohtute tööd ja luua head tingimused õigusemõistmiseks.

Kohtu esimeestest ja justiitsministeeriumi esindajatest koosnev konkursikomisjon tegi ministrile ettepaneku nimetada Udam ametisse organisatsiooni juhtimise kogemuse ja isikuomaduste pärast.

Udam oli aastatel 2004–2016 AS Riigi Kinnisvara juhatuse liige, seejärel suundus erasektorisse ja töötas kohtudirektoriks nimetamiseni OÜ Pindi Kinnisvara ja OÜ Pindi Kinnisvarahalduse juhatuse liikmena.

Udam peab kohtute töö korraldamist väga vastutusrikkaks ja põnevaks ülesandeks.

“Tahan esmalt aru saada, kuidas protsessid toimuvad, tutvuda inimeste, nende mõtete ja ootustega. Esmalt on muidugi vaja teha selgeks, mis arendused ja muudatused on kohtutes pooleli ning sealt edasi saan panustada ideede ja algatustega,” ütles Udam.  

Justiitsministeerium ootab kohtuasutuste koostöö suurenemist õigusemõistmisele tugiteenuste pakkumisel, teenuste edasist tsentraliseerimist ja tööprotsesside uuendamist paberivaba kohtumenetluse saavutamiseks.

“Seoses kohtute tugitegevuse tsentraliseerimisega muutub eelolevatel aastatel kohtudirektorite töö. Nad töötavad järjest rohkemates valdkondades ühtse meeskonnana, et eri teenused, nagu näiteks tõlkimine ja eelarve, sujuvalt haakuksid,” rääkis justiitsministeeriumi asekantsler Viljar Peep.

Udami ametiaeg kestab viis aastat.

Tagasi üles