Lihula rahvas kogus ujula ehitamise toetuseks allkirju

Ujumisringi liikmed (vasakult) Lydia Truumees, Malle Jakobson, Milla Grossfeldt, Ants Mäekivi, Juta Meltsas ja Angela Antsmaa kogusid Lihula ujula rajamise toetuseks allkirju, et teiste hulgas koolilapsed, kellel on ujumistunnid kohustuslikud, ei peaks enam 50 kilomeetri kaugusele sõitma. FOTO: Mailiis Ollino

Lihula ujumisringi liikmed on juba üheksa aastat igal nädalal ette võtnud üle 100 kilomeetri pikkuse teekonna selleks, et ujumas käia, sest Lihulale lähimad ujulad asuvad praegu üle poolesaja kilomeetri kaugusel: Märjamaal, Haapsalus ja Pärnus. Sama pika matka võtavad ette ka õpilased, kes käivad kohustuslikes ujumistundides.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ujumisringi liige Lydia Truumees rääkis, et nemad sõidavad igal nädalal Märjamaale kahe autoga. “Ma arvan, et huvilisi, kes sedasi sõidavad, on kokku umbes 15,” sõnas Truumees. “Kõik igal nädalal ei käi.”

Truumehe sõnutsi tekkis neil spordiringi liikmetega arutelu käigus küsimus, miks on vaja ujumas ja saunas käimiseks nii kaugele sõita. Seda enam, et lastele on ujumistunnid kohustuslikud.

Nii otsustasidki tegusad inimesed hakata Lihulasse ujula ehitamise toetuseks allkirju koguma. Pärast umbes kahte nädalat edastasid nad Lääneranna vallavalitsusele üle 150 kohaliku toetusallkirja. Vallal aga raha napib.

20.11.2019 22.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto