Päästeliidu andmetel juhtub enamik tuleõnnetusi kodus ja põhjused peituvad tihti inimeste endi hooletuses.
Kaheksa soovitust punase kuketa pühadeks
Pimedal talveajal kasutatakse lahtist tuld tavapäraselt rohkem ja pühademelus kipuvad ununema elementaarsed tuleohutusnõuded.
Ergo Kindlustuse varakahjude grupi juht Erko Makienko koostöös vabatahtlike päästjatega soovitab, mida järgida, et jõulupühad mööduksid ohutult.
- Asetage küünlad tulekindlale alusele ja eemale kergesti süttivatest materjalidest. Pidage meeles, et lemmikloom või väiksemad pereliikmed võivad mänguhoos küünla ümber ajada.
- Vältige kuuse kaunistamist tavaliste küünaldega, eriti kui kuusk on kuiv. Samuti olge ettevaatlik säraküünaldega: kuiv kuusk võtab kergelt leegi üles ja tuli levib kiiresti.
- Kasutage kuusel elektriküünlaid, kuid veenduge, et need oleksid terved. Tasub üle vaadata kõik juhtmed, olemaks kindel, et vooluvõrk pole ülekoormatud.
- Kodust lahkudes ärge jätke küünlaid põlema.
- Veenduge, et kaminatuli on kodust lahkudes kustunud.
- Ärge unustage jõulupraadi liiga kauaks ahju ega jätke seda järelevalveta. Kodust lahkudes veenduge, et pliit on välja lülitatud.
- Kodu kütke mõõdukalt ja küttekeha kuumataluvuse järgi, ülekütmine ja korrastamata kütteseadmed on sagedased tulekahjude tekkepõhjused.
- Veenduge, et kodus on töökorras suitsuandur ja gaasiküttega eluaseme puhul ka vingugaasiandur.
Ergo Kindlustuse statistika näitas, et tule tekitatud kahjude arv moodustab küll vaid paar protsenti kõigist teatatud õnnetusjuhtumitest, kuid rahaliselt moodustab selliste kahjude hüvitamine veerandi ehk tuli teeb Eesti kodudes endiselt väga palju kahju.