Päästeamet kutsub vallajuhid tormiseminarile

2005. aasta jaanuaritorm ajendas Lääne päästekeskust korraldama kohalikele omavalitsustele mõeldud konverentsisarja.

FOTO: Ants Liigus

Kolmapäeval korraldab päästeamet Põhja-Pärnumaal Vändra päästekomando majas 2005. aasta üleujutusest ajendatud tormiseminari.

15 aastat tagasi jaanuaris Pärnumaa rannaalasid tabanud erakordsele üleujutusele pühendatud “Lääne elanikkonnakaitse konverents 2020” toimub Allikõnnu külas Vändra külje all.

Tänavune konverents on suunatud eelkõige kohalike omavalitsuste juhtidele ja elanikkonnakaitsega tegelevatele ametnikele. Kuna omavalitsuse suurim vara on inimene ning uuringutest selgub, et vaid 15 protsenti Eesti elanikest on hinnanud oma valmisolekut kriisiks piisavaks, on oluline veelkord olulised teemad üle käia ja leida ühiselt võimalused kuidas elanikkonna teadlikkuse ja valmisoleku taset parendada.

Seminari avasõnaks astub kõnepulti Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla.

Teemal “Hädaolukorra seaduse arengusuunad” räägib siseministeeriumi pääste- ja kriisireguleerimispoliitika osakonna juhataja Jaanis Otsla.

Hiljutise Kagu-Eestit räsinud tormi õppetundidest teeb kokkuvõtte Lõuna päästekeskuse juht Margo Klaos.

Jüri Klassen Elektrilevi juhtimiskeskusest puudutab elektriühenduse toimepidevuse teemat ehk teenuse osutaja järjepideva toimimise suutlikkust ja teenuse taastamise võimet pärast katkestust. 

Teiste seas astuvad kuulajate ette keskonnaagentuuri juhtsünoptik Taimi Paljak ettekandega uutest ohtlike ilmastikunähtuste hoiatuste kriteeriumidest, ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kriisireguleerimise osakonna juhataja Priit Saar, kes arutleb elutähtsate teenuste toimimise üle.

Konverentsi lõpetab diskussioon.

Tagasi üles