N, 8.12.2022

Galerii ⟩ Õpetajate päeva kangelased tegid joogat ja murdsid pead

Õpetajate päeva kangelased tegid joogat ja murdsid pead
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Joogapoosis õpetajad, lustakad viktoriinisarjad, kreemikook – nii algas Pärnu ühisgümnaasiumis õpetajate päev, mida igal aastal tähistatakse pisut erinevalt. Toreda kokkusattumusena riietus tänavu üks abituriente samamoodi nagu õpetaja, kelle tundi ta andma pidi. “Ma ei teadnud, kas ta (õpetaja, J. R.) paneb sama seeliku või hoopis halli,” tõdes tütarlaps. Küll päädis katse naerukrampidega: teineteist nähes sai nii õpetaja kui õpilane kõhutäie naerda.

Koolikoridorid olid täis elevust, noormeestel seljas ülikonnad, neidudel kaunid satsid. Kes kehastunud muusikaõpetajaks, kes keeleteadlaseks. Kostüümis olid noordirektor ja kooliõedki. Küll polnud näha päevakangelasi: õpetajad peitsid end kooli keldrikorruse kunstiklassis ja ragistasid keeruka viktoriini kallal ajusid. Küsimusi jagus nii ajaloo, bioloogia kui kunsti kohta, sekka mõni argielu mõistatuski. Tuli mõista Lego klotsidest kokku pandud linateoste pealkirju, maalilt “Muumide” autor Tove Jansson ära tunda, teada ensüümide nimetusi ja panna tikkudest kahe liigutusega kokku võimalikult suur number. Kui siinkirjutaja ja fotograaf kohale jõudsid, oli õpetajate joogatund lõppenud. Küll avaldas direktriss, et hommikune vaimuharjutus olevat olnud väga vahva ja värskendav. 

Õpetajate päeva üllatusesineja Robi Salumets
Õpetajate päeva üllatusesineja Robi Salumets Foto: Urmas Luik

Päeva lõpetas aga üllatuskontsert, kus noorvirtuoos Robi Salumets mängis klaveril filmimuusikat ja auhinnatud õpetajaid kiideti. Kooli aasta õpetajaks valisid noored tänavu kehalise kasvatuse õpetaja Mehis Merilaine. “See aasta on olnud uskumatu!” hüüdis Merilaine, meenutades, kuidas alles möödunud aasta novembris pärjati ta aasta spordisõbralikema õpetaja tiitliga.

Märksõnad
Tagasi üles