R, 2.12.2022

Galerii ⟩ Pärnu loovlinnak avas värava

Pärnu loovlinnak avas värava
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mullu augustis idanema hakanud Loovlinnaku idee võtab aktiivsete pärnakate ja teiste suvepealinna kunstiskeenest huvituvate tegijate kätes sammhaaval ilmet.
Mullu augustis idanema hakanud Loovlinnaku idee võtab aktiivsete pärnakate ja teiste suvepealinna kunstiskeenest huvituvate tegijate kätes sammhaaval ilmet. Foto: Johanna Roos

“Suur-Jõe 12 – kas sa tead, kus see on?” kostab kõrvalt. “Jälgi kaarti ja tule muusika järgi!” lõpetab kõrvalseisja telefonikõne. Tõepoolest: sellise nõu abil jõuab vast avatud Pärnu loovlinnakusse esialgu ehk kõige kiiremini kohale. Ajalooline õllevabrik kui teetähis on nooremale põlvkonnale võõras. Aga peagi see muutub.

Eile õhtul suvepealinna jõest kiviviske kaugusel ametlikult linnarahvalegi avatud loovlinnak on siinse kultuurirahva kaua oodatud kaunike. Mistap töö vili veel magusam. Homseni vältaval avapeol tutvustavad linnaku elanikud, ehitajad ja vedurid mininäituste, DJ-programmide, performance’ite ja muuga paiga potentsiaali, kutsudes inimesi osa saama ambitsioonika plaani esimesest võidust ja koha arengu üle kaasagi rääkima.

Märksõnad
Tagasi üles