Sõjasangar Harald Nugiseksi 100. sünniaastapäeva tähistati Toris väärikalt

Mälestusjumalateenistusel räägiti sõjasangar Harald Nugiseksist, kes 22. oktoobril saanuks 100aastaseks. FOTO: Silvia Paluoja

Eesti sõjameeste mälestuskirik Toris oli eile rahvarohke, mälestusjumalateenistusel räägiti sõjasangar Harald Nugiseksist, kes 22. oktoobril saanuks 100aastaseks. Väljas olid temaga seotud fotod ja tähtpäevakangelasele tema eluajal avatud, Mati Karmini valmistatud pronksbüsti juures vitriinis Nugiseksile antud teenetemärgid, mille hulgas Eesti rahva tänumedal, Pärnu maakonna ja linna vapimärk.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

“Hea on teada, et väga palju tema mõttekaaslasi peab tähtsaks tulla ja väike sõna siin öelda ja mäletada kõike seda, mis on kunagi olnud,” rääkis Harald Nugiseksi poeg Tõnu Nugiseks, kes on sündinud isa vangilaagris ja asumisel olles Siberis Krasnojarski krais. “Olin siis, 1958. aastal kaheaastane, kui isa Eestisse lubati. Mitmesse kooli ei võetud mind õppima, kui kuuldi perekonnanime, ainult tollal Lydia Koidula nimelise kooli direktor pani mu julgelt õpilaste nimekirja. Hiljem tegelesin elektroonikaga ja elan Karjakülas isa sünnikohas.”

08.12.2021 09.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto