P, 4.12.2022

Galerii ⟩ Pärnu parimatel õpilastel on ette näidata uskumatuid saavutusi

Sirle Matt
, reporter
Pärnu parimatel õpilastel on ette näidata uskumatuid saavutusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärnu tublide õpilaste tänuüritusel Ammende villas osalesid nii need, kes pälvisid tiitli, kui teisedki nomineeritud, kes on samuti andekad ja usinad noored.
Pärnu tublide õpilaste tänuüritusel Ammende villas osalesid nii need, kes pälvisid tiitli, kui teisedki nomineeritud, kes on samuti andekad ja usinad noored. Foto: Urmas Luik

“Täna on siia kogunenud õpilaste koorekiht,” tervitas linnapea Romek Kosenkranius Ammende villas kolmapäeval Pärnu parimaid õpilasi.

Tunnustuse pälvinud noored on mitmel alal nii nutikad, usinad ja andekad, et nende saavutustest ja tegemistest kuuldes tekib küsimus, kuidas nad seda kõike jõuavad.

Aasta õpilase tiitli pälvis kaks tublit noort. Karl-Erik Volberg Sütevaka humanitaargümnaasiumi 9. klassist oli sel õppeaastal koguni kuue üleriigilise olümpiaadi esikümnes. Läinud aasta juunis osales Volberg üleeuroopalisel geograafiaolümpiaadil ja saavutas nooremas vanuserühmas neljanda koha.

Volberg ei tunne, et ta teistest rohkem õpiks. Teadmisi ammutab ta põhiliselt internetist. Ometi tunnistas ta, et viimaste aastate koroonapiirangutest tingitud heitlik kooliskäimine on mõju avaldanud. Õppeaineist on tema arvates koduõppel raskem hakkama saada füüsikaga. “Teemad, mida sel ajal sai õpitud, ei ole tegelikult õpitud,” arvas ta.

Märksõnad
Tagasi üles