Skip to footer
Saada vihje

Kalade rohket suremist põhjustanud viirus taandub

Surnud kalad Sauga jões.

Viimastel nädalatel on mitmest Pärnumaa jõest – peamiselt Audru, Reiu ja Sauga jõest – leitud rohkelt surnud kalu, enim on hukkunud särgi. 

Kalade ulatusliku suremise põhjustas karpkalade seas levinud viirus karpkalade kevadvireemia.

Keskkonnaameti Järva-, Pärnu- ja Viljandimaa järelevalvebüroo juhataja asetäitja Leana Lemmingu jutu järgi on järelevalveinspektorid olukorral pidevalt silma peal hoidnud ning hukkunud kalu enam lisandunud ei ole. “Loodetavasti see nii jääb ja loodus reguleerib ennast ise, näiteks kevadvireemia puhul on teada, et vee soojenedes viirus ise taandub,” selgitas ta.

​Tartu ülikooli Eesti mereinstituudi kalateadlane Heli Špilev on varem öelnud, et kuna tegu on karpkalade seas leviva viirusega, ei kujuta see inimestele ohtu. "Loomulikult ei ole mõistlik tarbida toiduks kala, kes on silmanähtavalt haige," lisas ta.

​Samuti ei ole Lemmingu kinnitusel kalade suremine seni jõgede vee kvaliteeti mõjutanud. Kui aga peaks taas suuremas koguses hukkunud kalu ilmnema, palub keskkonnaamet sellest teada anda riigiinfo telefonil 1247.

Kommentaarid
Vaba aeg
Tagasi üles