Kurgjal said kokku Eesti tõugu hobused
ERR.ee video!

Hobused. Foto on illustreeriv.

FOTO: HENN SOODLA/PRNPM/EMF

Eile sai Pärnumaal Kurgjal Carl Robert Jakobsoni talumuuseumis tutvuda Eesti tõugu hobustega. Seda tänapäeval haruldast tõulooma kasutatakse meelsasti nii laste ratsahobuse kui pere- ning turismihobusena, loom saab aga edukalt hakkama ka põllul ja vankri ees.

Carl Robert Jakobsoni talumuuseum on üks neist paikadest Eestis, kus Eesti tõugu hobuse säilitamise ja aretamise nimel igapäevaselt suur töö ära tehakse. Kurgjal toimunud Eesti hobuse päeval sai näha ilusaimaid ja tublimaid Eesti tõugu hobuseid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tahame siin näidata, et selline tõug, nagu on meie kohalik Eesti tõugu hobune, on just sobiv talutöödeks, on sobiv lastele ja vaba aja veetmiseks," ütles Eesti hobusekasvatajate seltsi tegevdirektor Krista Sepp.

Vanimad kirjalikud andmed Eesti hobuse kohta on pärit 11. sajandist. Siinsed söötmis- ja pidamistingimused ning karm looduslik valik muutsid tõu vähenõudlikuks ja vastupidavaks. Kasvult on Eesti hobune väike ja kaalult kerge.

Alates 2001. aastast on Eesti tõugu hobune maailma ohustatud loomatõugude loetelus. Praegu on Eestis vaid natuke enam kui 2000 seda tõugu hobust.

Tagasi üles