Pärnu päästja ja siinsed lõviklubid pälvivad Sinilinnu preemia

Raido Keskküla
, veebitoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnu komando päästja Antti Lääts lastele päästjate tööst rääkimas.
Pärnu komando päästja Antti Lääts lastele päästjate tööst rääkimas. Foto: Urmas Luik

Reedel toimub Tallinnas Toomapeal UNICEF Eesti tänavuste Sinilinnu aastapreemiate pidulik üleandmine ja laureaatite vastuvõtt, teiste seas pälvivad preemia Lääne päästekeskuse Pärnu komando kutseline tuletõrjuja ja lastele kaks raamatut kirjutanud Antti Lääts ja Lions Eesti Pärnu piirkond.

Kokku antakse tänavu välja üheksa Sinilinnu aastapreemiat ja kolm UNICEFi hõbedast tänumedalit.

„See ei ole rahaline preemia, vaid eeskätt tunnustus laste heaks tehtu eest. Sinisel sametpõhjal hõbe-valge-sinise tikandiga raamitud pilt on UNICEFi tänu neile inimestele või ettevõtetele, kes on Eesti laste heaks andnud oma parima, olnud oma tegevusega lastele eeskujuks, aidanud kaasa laste arengule, turvalisusele, tervisele või teinud laste ja noortega ennetustööd. Nad on aidanud kaasa, et meie lastel oleks lapsepõlv!“ ütles UNICEFi esindaja EestisToomas Palu.

Sinilinnu aastapreemiad annavad üle riigikogu esimees Ene Ergma ja ÜRO lastefondi UNICEF Eesti rahvuskomitee president Elle Kull. Kõik autasustatud kantakse UNICEFi auraamatusse.

UNICEF Eesti annab Sinilinnu aastapreemiat välja 12. aastat.

Tagasi üles