Saada vihje

Tudengid praktiseerisid Kilingi-Nõmmes

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartu ülikooli bioloogiatudengid praktiseerisid Kilingi-Nõmmes keskkonnainvesteeringute keskuse rahastatud projekti “Tunne loodust” raames, tudengite kõrval õppisid loodust tundma gümnaasiumiõppuridki.

Kilingi-Nõmme gümnaasiumi bioloogiaõpetaja Urve Jõgi kirjeldas, et linnas ja selle ümbruses liikus pea 30 noort luupide ja mappidega teeservas, järve ääres ja metsatukas.

Jõgi selgitas, et Tartu ülikooli bioloogiaosakonna üliõpilased olid floristika-praktikal. Neid juhendasid botaanikateadur magister Ülle Reier ja taimeökoloogia teadur filosoofiadoktor Nele Ingerpuu. Kolmel päeval liitusid nendega Kilingi-Nõmme gümnaasiumi loodushuvilised õpilased ja õpetajad.

Jõgi rääkis, et töö paremaks korraldamiseks moodustati nii-öelda kasupered, igas peres kaks tudengit ja üks koolinoor. Õppekäikudel koguti palju taimeliike ja õpiti herbaariumi valmistama. Eraldi töötsükli moodustas sammalde tundmaõppimine. Projektitöö käigus skannisid õpilased kogutud samblad. Töö lõppeesmärk on valmistada koolile õppetööks CD.

Praktika kulmineerus viimasel päeval Allikukivi koobaste juures, kus “kasuvanemad” korraldasid “kasulastele” õpitu põhjal eksami. Jõgi märkis, et tulemused olid üliedukad ja juhendajad kiitsid õpihimulisi, aktiivseid ja leidlikke gümnasiste.

“Tunne loodust” projekt jätkub järvevaatlustega Kilingi-Nõmmes ning linnu- ja looduspäevadega Kabli looduskeskuses. Jõgi tõdes, et välitööd, mis koolitundi ei mahu, kuid pakuvad noortele huvi, innustavad ja suunavad nende hilisemaid valikuid.

Kommentaarid
Vaba aeg
Tagasi üles