Pärnu noorpere palub kriitilises seisundis pisitütre nimel abi

Pisike Arabel võitleb küll vapralt, ent vajab oma vanemate tuge ja kohalolu.

FOTO: Erakogu

"Pärast sünnitust tundus, et lapsel on kõik hästi ja viga polnud midagi," räägib vaid kuuvanuse Arabeli ema, 22aastane Analiis Link, kelle tütar praegu Mustamäe lastehaiglas kriitilises seisundis vapralt võitleb.

Nüüd paluvadki Arabeli vanemad Analiis ja Andry inimeste abi leidmaks kiiresti haigla lähedale korter, et perekond saaks soole perforatsiooni tagajärjel haiglas viibiva lapse juures olla, aga ka oma teise tütre, üheaastase Roslyniga koos olla.

"Iga inimese abi ja toetus, ka mõni hea sõna on meile väga oluline. Need annavad meile rohkem usku ja lootust, et ühel päeval on kõik jälle hästi," rõhutab Analiis. Esmajoones oleks siiski vaja Mustamäe lastehaigla lähedusse korterit, sest pere on pärit Pärnust ega oma elamist pealinnas.

"Oleme peatunud tuttavate juures. Kõik päevad, mis võimalik, olen veetnud haiglas, aga teist last ma ju palatisse kaasa võtta ei saa. Külalistetoas tüdineb Roslyn aga ära. Väike laps tahab samuti ema-isaga koos olla, see kõik on tallegi stressirohke," selgitab Analiis keerulisest olukorrast.

Analiis räägib, et oodatud ja hinnatud on kõik pakkumised, aga korteri puhul peab arvestama väikese lapse vajadustega. "Eelistaksin omaette elamist just Roslyni pärast, sest ta on kõva häälega tüdruk ja praegu tuleb nutmist-kisamist mõistagi rohkem ette. Oleks ma üksi, poleks vahet, aga just lapse pärast," selgitab noor ema.

Analiisi elukaaslane ja tüdrukute isa Andry läheb iga nädal raske südamega Soome tööle, sest raha on vaja ja väljaminekud on just praegu suuremad. Analiis hakkab emapalka saama alles novembrist ja kui mees tööl ei käiks, oleks elu pea võimatu. "Andry hakkab iga reede Eestis käima," ütleb naine.

"Inimesed on pakkunud rahalist abi ja eks seda on kindlasti hiljemgi vaja, kui kõik hästi läheb ja laps taastub. Siis ootavad ees uued operatsioonid," on Analiis realistlik. Seetõttu käiski ta veel eile pangas Arabeli nimele eraldi kontot tegemas (EE482200221064679175 Arabel Link), et soovijad saaksid perekonna pesamuna raskel hetkel toetada.

Õudusunenägu algas kaks nädalat tagasi, kui Analiis oli sunnitud rinnaga toitmise lõpetama ja lapsele piimasegu andma. Esimene segu küll sobis, ent sai peagi otsa ja ema proovis lapsele teist toita. Seda ta aga ei söönud ja peagi algasid tõsised oksendamishood. "Helistasin nõuandetelefonil ja küsisin, kas peaksin haiglasse pöörduma. Sealt öeldi, et kui lapsel palavikku pole, võiks lihtsalt perearsti juurde minna," meenutab ema.

Eelmise esmaspäevani polnud võimalik perearsti kätte saada ja teisipäeva varahommikul läks Analiis kabineti ukse taha. Perearst saatis naise kohe Pärnu haiglasse ja lapsele kutsuti viivitamatult järele reanimobiil.

Kuna lapse seisund oli kriitiline, viidi ta kiiresti operatsioonilauale. Selgus, et Arabeli kõhus oli soolestik tõsiselt kahjustunud ja veri oli valgunud kõhuõõnde läbi sooleaugu, põhjustades tugeva veremügistuse.

Arabeli süda lõi vapralt edasi, aga ülejäänud organism pidas vastu suuresti tänu tugevatele rohtudele ja masinatele.

"Meie pisike on natuke taastunud ja suudab juba ilma abita ise pissida, aga arstid hindavad seisu ikkagi väga kriitiliseks. Nii väikese lapse puhul ei tea kunagi, millal võib tagasilangus tulla," räägib Arabeli ema lootust kaotamata.

Arabeli ja tema perekonda saab aidata, võttes ühendust Analiis Linki või Andry Lendiga Facebooki vahendusel. Samuti on avatud pangakonto EE482200221064679175 Arabel Link.

Tagasi üles