Koolisöökla Robin Hood: toitlustusjuht maksis omastatud linnaraha eest töötajatele preemiat

Koolisöökla.

FOTO: Dmitri Kotjuh / JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Silmanähtavalt löödud 48aastane Helena tunnistas kohtusaalis oma viimases sõnas, et ta tegi rumala vea. “Valus õppetund. Kaotasin samal ajal hea karjääri ja töökaaslased. Nimest ma ei räägigi,” lausus naine pisaratega võideldes. “Ma ei näinud väikese palga ja suurte lubaduste eest töötava kollektiivi motiveerimiseks muud võimalust.”

Tellijale Tellijale

Ülejõe põhikooli ja Koidula gümnaasiumi toitlustusjuhina töötanud naine nentis, et haridusasutuste juhtkonnad maksid töölistele preemiat. Summad olnud aga kardinaalselt erinevad tema soovitatust. Nii hakkaski Helena köögi- ja puhvetitöötajatele isegi ümbrikus ergutusraha andma. Töötajad on kohtueelsel uurimisel tunnistanud, et vahetu ülemus andis neile sularaha. Selle päritolust polnud neil aimugi.

Prokurör Küllike Kask nimetas kohtus isikuid, kes olid süüdistatavalt paaril korral raha saanud. Enamasti toimus omaalgatuslik premeerimine jõulude ja kooliaasta lõpu aegu. Korraga üle antud summad erinesid: mõnel köögitöötajal tuli ümbrikku avades nähtavale mõnikümmend eurot, mõnigi preemia oli aga üle 150 euro.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõuniku Liivi Reinholdi teatel alustati kriminaalasi, kui politseisse oli laekunud teade, et toitlustusjuhi tegevus võib olla ebaseaduslik.

Tunamullu detsembris oli Ülejõe põhikoolis omajagu ärevust, kui ühtäkki ilmusid majja politseinikud ja viisid kaasa asutuse toitlustusjuhi, dokumendipakke ja arvuteid. Samal põhjusel väisasid uurijad Koidula kooli. Läbi otsiti toitlustusjuhi kodu ja autodki.

Tagasi üles
Back