"Samamoodi tuleks süüdistus, mille prokuratuur mulle esitas, esitada lasteaedade, koolide ja muude asutuste volikogu liikmeist juhtidele, kes linnapeaga kohtudes soovivad näiteks saada linna kassast raha lasteaia või kooli pikki aastaid läbitilkunud katuse remondiks. Huvitav, kas selliseid läbirääkimisi on ka salaja salvestatud? Kas prokuratuur on analoogseid süüdistusi juba esitanud? Kui ei, siis miks? Arvestades, et järgmise aasta linnaeelarve arutelud on veel ees, tuleks sellega kindlasti arvestada. Tõenäoliselt on prokuratuurilt oodata palju süüdistusi, kui mitte teiste, siis kindlasti nende volikogu liikmete suhtes, kes linnapeaga on probleeme arutanud ja soovinud neid lahendada,” lausus Kalmer.
Kalmer märkis, et kohtumenetlus avalikustab isikud, kes temavastastes rünnakutes on osalised. „Uskuge, ma teen kõik selleks, et neil tuleb vastus anda,” lubas ta.
Kosenkranius ei avaldanud, kuidas Kalmer tema käest väidetavalt altkäemaksu küsis. "Ma ei saa kommentaare anda, olen andnud allkirja, et ma ei avalda seda sisu," lausus Pärnu meer. Kosenkranius täpsustas, et kuna ta on kohtus tunnistaja, saab ta kinnitada vaid fakti, et niisugune asi toimus.
Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler märkis, et kohalikku omavalitsusse tööle asudes peab inimene selgelt aru saama, miks ta seda teeb. „Töö eesmärk peab olema avaliku elu parem korraldamine ning ausalt ja läbipaistvalt avalike vahendite kasutamine,“ sõnas Ombler.
„Isikliku kasu tagaajamine avalikus sektoris on ebaeetiline ning viib pahatihti õigusrikkumiseni. Hoiame kindlasti edaspidi silma peal omavalitsustes toimuval,“ ütles keskkriminaalpolitsei büroojuht.