Margus Oopkaup teenetemärgist: Näha rõõmu nende inimeste silmades on kõige tähtsam siinilmas

Margus Oopkaup juhendab kodulinnas Pärnus invateatrit OOP.

FOTO: Mailiis Ollino

Kui Eesti Punase Risti V klassi teenetemärgi pälvivad enamasti vereloovutajad, siis tänavu antakse see Pärnus elavale näitlejale ja puuetega inimeste näitetrupi juhendajale Margus Oopkaubile.

“Muidugi on see mulle oluline tunnustus, sellepärast et neid inimesi, kes teevad puuetega inimeste teatrit, on väga vähe.

Aga see, millist rõõmu see teatri tegemine ja kõik muu sinna juurde – festivalidel käimine ja suurtel lavadel esinemine – puuetega inimestele pakub, on fantastiline. Näha rõõmu nende silmades ja näha nende tundeid – see on kõige tähtsam asi siinilmas,” avaldas Oopkaup.

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 112 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks.

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ja lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub nüüdisaegne Eesti: avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.

President annab teenetemärgid üle 22. veebruaril Arvo Pärdi keskuses. 

Tagasi üles