Volikogu tõstis hoolekandeasutuste töötajate palku

Kristo Niglas
, Reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hoolekandeasutuste töötajate palgad tõusevad.
Hoolekandeasutuste töötajate palgad tõusevad. Foto: Elmo Riig

Pärnu linnavolikogu kehtestas tänasel istungil hoolekandeasutuste töötajate uue palgajuhendi, mis tõstab selle aasta 1. jaanuarist 15,4 protsendi võrra töötajate palka.

“Kõige enam mõjutab määrus hooldustöötajate töötasu. Näiteks sotsiaalkeskuse kutsetunnistusega hooldustöötajate palk tõuseb pea veerandi võrra,” ütles abilinnapea Marko Šorin.

Sotsiaaltöötajate töötasu alammäära arvestades võeti aluseks Pärnu maksumaksjate keskmine sissetulek tuludeklaratsioonide alusel. See tagab töötasu iga-aastase muutuse: kui pärnakatel läheb hästi, tõuseb ka linna eelarvest palka saavate inimeste töötasu.

Pärnu linnal on neli hoolekandeasutust: Pärnu sotsiaalkeskus, Tammiste hooldekodu, laste ja noorte tugikeskus ning Jõõpre Vanurite Kodu. Nende töötajate tasu alammäära hakatakse arvestama üle-eelmise kalendriaasta baasmäära alusel. Selle aluseks on võetud pärnakate keskmise sissetulek. 2017. aasta baasmäär on 1020 eurot.

Hoolekandeasutuste juhtide ja nende asetäitjate palk sõltub klientide, tegevusalade ja kinnistute arvust ning asutuse eelarve mahust. Juhtide palk tõuseb tänavu vähemalt kümnendiku võrra, 1122–1734 euroni.

Kõrgharidusega spetsialistide töötasu alammääraks kehtestati 80 protsenti ehk 816 eurot. Kõrghariduseta, kuid kutsestandardi nõuetele vastava spetsialisti töötasu alammäär on 75 protsenti baasmäärast ehk 765 eurot. Nende tegelik töötasu on suurem: Tammiste hooldekodu kõrgharidusega sotsiaaltöötajal 895, sotsiaalkeskuse kõrgharidusega sotsiaaltöötajal 820 ja tugikeskuse kasvatusala töötajal, kellel on kõrgharidus, 820 eurot kuus.

Hooldustöötajate palga alammäär on 65 protsenti baasmäärast ehk 663 eurot. Kui hooldustöötaja vastab kutsestandardi nõuetele, tõuseb alammäär 70 protsendini, 714 euroni.

Hooldustöötajate tegelikku palgatõusu vaadates tuleb arvestada, et Tammiste hooldekodus oli suurem palgatõus eelmisel aastal ja tänavu pöörati tähelepanu sotsiaalkeskuse palkade järeleaitamisele. Selle hooldekodu hooldustöötajate palk tõuseb tänavu 650 eurolt 680ni ja sotsiaalkeskuse hooldustöötajate palk 575 eurolt 665ni. Kutsetunnistusega hooldustöötajate palk on suurem, tõustes Tammiste hooldekodus 650 eurolt vähemalt 714ni ja sotsiaalkeskuses 575 eurolt vähemalt 714ni.

Muude alade kõrgharidusega spetsialistide, näiteks tervishoiutöötajate töötasu alamäär on 75 protsenti baasmäärast ehk 765 eurot. Muude alade kutseharidusega spetsialistide töötasu alammäär on 65 protsenti baasmäärast ehk 663 eurot. Keskastmespetsialisti, keskharidusega spetsialisti, kantseleitöötaja, teenindustöötaja ja oskustöölise töötasu alammääraks kehtestati 60 protsenti baasmäärast ehk 612 eurot.

Pärnu linna selle aasta eelarves on hoolekandeasutuste töötajatele palga maksmiseks 15,4 protsenti rohkem raha kui mullu. Haridustöötajate tööjõukulud on läinud aastaga võrreldes suurenenud 10,3 ja kultuuritöötajate tööjõukulud 12,6 protsenti.

Tagasi üles