iDeal kampaania

ID-kaardi PIN-koodide asendamiseks tuleb nüüdsest pöörduda politsei teenindusse

ID-kaardi PIN-koode saa nüüdsest politsei- ja piirivalveameti teenindusest.

FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Tänasest, 1. märtsist saab ID-kaardi koodid unustanud või kaotanud inimene uued PIN-koodid politsei teenindustest. Pangakontorites enam PIN-ümbrikke ei väljastata.

“ID-kaart kehtib isikut tõendava dokumendina ka ilma PIN-koodideta, kuid digimaailmas ei saa seda kasutada. Soovitame inimestel hoida PIN-ümbrikku hoolikalt ja kindlas kohas kaardist eraldi, et vajaduse korral oleks see alles. Samuti on võimalik kaardi saamisel koodid muuta ja kasutada lihtsamini meelde jäävat, kuid turvalist numbrikombinatsiooni,” rääkis politsei- ja piirivalveameti (PPA) identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Eliisa Sau.

Kui PIN-kood on kolm korda valesti sisestatud, saab lukustunud PIN-koodi avada DigiDoci tarkvaras PUK-koodiga, mille leiab samast koodiümbrikust. Kui koodiümbrik on kadunud või PIN-koodid ununevad, tuleb digitaalse isikutuvastuse ja digiallkirjastamise võimaluse taastamiseks pöörduda PPA teenindusse.

“Varem oli võimalik saada PIN-ümbrik pangakontoritestki, kuid ID-kaardi tootja vahetumise tõttu detsembris lõppes senine kaardi järelteenindus pankades. Arvestades tulude deklareerimise perioodi, e-valimisi ja panga paroolikaartide sulgemist pikendasime järelteenindust aasta alguses kahe kuu võrra, et panka tulnud inimesele saaks kohapeal digituvastuse võimaluse anda,” selgitas Sau.

Tagasi üles