Sisukord
Uudised
Postimees

ID-kaardi PIN-koodide asendamiseks tuleb nüüdsest pöörduda politsei teenindusse

1 min lugemist
ID-kaardi PIN-koode saa nüüdsest politsei- ja piirivalveameti teenindusest. FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Tänasest, 1. märtsist saab ID-kaardi koodid unustanud või kaotanud inimene uued PIN-koodid politsei teenindustest. Pangakontorites enam PIN-ümbrikke ei väljastata.

“ID-kaart kehtib isikut tõendava dokumendina ka ilma PIN-koodideta, kuid digimaailmas ei saa seda kasutada. Soovitame inimestel hoida PIN-ümbrikku hoolikalt ja kindlas kohas kaardist eraldi, et vajaduse korral oleks see alles. Samuti on võimalik kaardi saamisel koodid muuta ja kasutada lihtsamini meelde jäävat, kuid turvalist numbrikombinatsiooni,” rääkis politsei- ja piirivalveameti (PPA) identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Eliisa Sau.

Kui PIN-kood on kolm korda valesti sisestatud, saab lukustunud PIN-koodi avada DigiDoci tarkvaras PUK-koodiga, mille leiab samast koodiümbrikust. Kui koodiümbrik on kadunud või PIN-koodid ununevad, tuleb digitaalse isikutuvastuse ja digiallkirjastamise võimaluse taastamiseks pöörduda PPA teenindusse.

“Varem oli võimalik saada PIN-ümbrik pangakontoritestki, kuid ID-kaardi tootja vahetumise tõttu detsembris lõppes senine kaardi järelteenindus pankades. Arvestades tulude deklareerimise perioodi, e-valimisi ja panga paroolikaartide sulgemist pikendasime järelteenindust aasta alguses kahe kuu võrra, et panka tulnud inimesele saaks kohapeal digituvastuse võimaluse anda,” selgitas Sau.

Seotud lood
14.02.2020 16.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto