Selgusid Koolitantsu Pärnumaa finalistid
Lisatud eelvooru galerii

Sel nädalal selgusid 25. aastapäeva tähistava Koolitantsu festivali maakondlikelt eelvoorudelt finaali pääsejad.

Juubeliaastal on festivali teema “Tants on suurem kui elu” ning seepärast asetati põhirõhk tantsu- ja kehakeelele. Reglement palus loobuda suurtest lavakujunduselementidest ja soovi korral kasutada vaid rekvisiite, mida

esineja saab hõlpsasti käes hoida. Teine oluline klausel viitas Eesti heliloomingu kasutuse kohustusele neljas ja soovituslikkusele kolmes žanris.

Žüriisse kuulusid tantsija, tantsukunstnik ja -õpetaja Raho Aadla, Tallinna balletikooli klassikalise tantsu õpetaja Kaja Kreitzberg ning tantsuõpetaja ja koreograaf Maarja Pruuli.

Kreitzberg selgitas, et reeglistik pole mõeldud piirama, vaid kannab endas Koolitantsu väärtusi. "Eesti heliloomingu kasutamine annab võimaluse tutvustada nii tantsijatele endile kui ka publikule kodumaa kultuuri üleüldiselt ja ühtaegu kõige sügavamas mõttes. Rekvisiitide minimaalne kasutus annab võimaluse lasta kehal jutustada tantsukeeles tunnetest ja tõukab otsima uudseid huvitavaid lahendusi ning seeläbi loomingulisust avardama," rääkis ta.

Peakorraldaja Raido Bergsteini sõnutsi on juubelifestivalil olnud väga viljakas ja elamusrohke hooaeg. “Osalejate ja tantsude arv on paari viimase aasta jooksul mõnes maakonnas kahe- või suisa kolmekordistunud ning on lootust, et saame tulevikus avada tantsupäeva maakondades, mis praegu esinevad veel koos naabermaakonnaga.” Bergstein avaldas lootust, et Koolitants puudutab tantsurahvast ja pakub samu väärtusi 100 aasta pärastki.

Aadla kiitis Pärnumaa lastetantse, kuna tabas selliseid liikumisjooniseid, mida ta polnud selles kategoorias kunagi varem näinud. Pruuli lisas, et Pärnumaa tantsuõpetajatel on väga hästi õnnestunud lastesse julgust ja lusti süstida.

Žürii oli üksmeelel, et kaasaegsete tantsude kategoorias käsitleti tantsijaile eakohaseid ja südamelähedasi teemasid, mis tekitasid publikuga justkui dialoogi ja olid seepärast väga mõjusad. Paarist show-tantsust lähtudes palus žürii meeles pidada koguperefestivali formaati ja jätta provokatiivsuse Koolitantsule toomata.

Pärnumaalt edasi saanud finalistid:

1.–4. klassi lastetantsud:

  • Janne Ristimetsa tantsustuudio “Parajad tuulikud”, autor Janne Ristimets
Jazz-tantsud:
  • Laine Mägi tantsukool “Kadunud hetked”, autor Ingrid Jasmin, vanuseaste 6.–9. klass
  • Ian Dance Company “Mõlemal juhul”, autor Markus Monak, vanuseaste 10.–12. klass
Kaasaegsed tantsud:
  • Janne Ristimetsa tantsustuudio “Puberteet”, autor Janne Ristimets, vanuseaste 6.–9. klass
  • Tantsukool WAF Dance “Sume Suveöö”, autor Annika Viibus, vanuseaste 10.–12. klass
Kooli tantsud:
  • Sütevaka humanitaargümnaasiumi 6.a klass “Valgeks”, autorid Silvia Pärtelson ja Johanna Kivimäe, vanuseaste 4.–7. klass
  • Vanalinna põhikooli 4. klass “Lend”, omalooming, vanuseaste 4.–7. klass
  • Sütevaka humanitaargümnaasium “Sõbrad, ma mahun teile kohvrisse!”, autor Mia Orm, vanuseaste 6.–9. klass
Show-tantsud:
  • WAF Dance „Vorm & roknroll“, autor Karoline Suhhov, vanuseaste 10.–12. klass. Žanri muudatus!
Tänavatantsud:
  • WAF Dance “Poisi eine”, autor Markus Monak, vanuseaste 6.–9. klass
Tagasi üles