E, 30.01.2023

Pärnu linn kutsub taas maju kauniks võõpama

Raido Keskküla
, veebilehe toimetaja
Pärnu linn kutsub taas maju kauniks võõpama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Pärnus algab taas kampaania „Värvid linna!“.
Pärnus algab taas kampaania „Värvid linna!“. Foto: Ants Liigus

Pärnu linnavalitsus kuulutas tänavugi välja kampaania „Värvid linna!“ ja hakkab ettevõtmises osaleda soovijailt avaldusi vastu võtma 8. aprillist.

Kampaaniast, kus linnavalitsus osa värviostuga seotud kuludest kinni maksab, võivad osa võtta kõik laienenud Pärnu linnas (seega osavaldadeski) ehitisi omavad füüsilised ja juriidilised isikud. Toetuse saamiseks on võimalik avaldusi esitada 8. aprillist 15. oktoobrini. Taotlusvorm avaldatakse linna kodulehel.

Linnavalitsuse teatel ei piira kampaania tingimused osaleja eelistusi värvitootjate ja edasimüüjate valikul. Ostes rakenduvad tavapärased, kaupluste või edasimüüjate korraldatavad allahindlused, kliendikaardi soodustused. “Osta võib kas või Lätist, peaasi, et oleks kuludokument ette näidata,” märkis linnavalitsuse meedianõunik Teet Roosaar.

Linn hüvitab kampaanias osalenud ja 20. oktoobriks värvimistööd lõpetanud isikule osa värviostukuludest. Hüvitamise otsus ja selle suurus sõltuvad ehitise renoveerimise kvaliteedist, terviklikkusest ja kuludokumentidel põhineva värvikoguse hulgast.

Eraisikutele ja korteriühistutele hüvitatakse 20–100-liitrise koguse puhul pool värvi maksumusest ja suurema koguse korral 40 protsenti, kuid mitte üle 2000 euro värvi hinnast. Juriidilisele isikule makstakse kinni 20–100-liitrise värvikoguse puhul 40 protsenti ja suurema koguse puhul 30 protsenti, kuid mitte üle 2000 euro värvi maksumusest.

Linnavalitsus hindab tehtut 23. oktoobrist 8. novembrini. Pärast seda kontrollitakse kuludokumentide õigsust ja makstakse välja hüvitised.

Mullu toetas linnavalitsus majade värvimist 6000 euroga. Kampaaniat „Värvid linna!“ on Pärnus korraldatud 2000. aastast.

Märksõnad
Tagasi üles