Väärikate ülikoolil täitus kümme aastat

Väärikate ülikooli kui elukestva õppe otsa päästis lahti Pärnu, projektijuht Mari Suurväli (vasakul) on Tartu ülikooli egiidi all juhtinud ettevõtmist kümme aastat.

FOTO: Mailiis Ollino

Hõbepäised tarkuse tagaajajad täitsid eile Pärnu Strandi hotelli Jurmala saali, olles ise nagu kinnitus, kuidas aktiivsena eluteel püsida, mis oli Tartu ülikooli väärikate ülikool 10. aastapäeva konverentsi teema. Esireas säras Mari Suurväli, kes projektijuhina ja TÜ Pärnu kolledži tollase direktori Henn Vallimäe mõttekaaslusega riigis esimesena üle 50aastastele õppuritele uudse õppekava ukse avas.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

TÜ elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ristolainen rääkis Pärnu kolledži algatuse laienemisest mitmesse linna ja tuletas meelde, et igaüks, kes õppimise lõpetab, on aastatest hoolimata liiga vana. Väärikate ülikooli programmis on levinumad teemad tervis, kultuur, ajalugu, poliitika, majandus ja keskmine enesetäiendaja on 72aastane.

Ristolainen andis TÜ nimel üle tänukirjad väärikate ülikooli kümnele programmijuhile ja koordinaatoritele ning tänas koostöö eest ettevõtmise toetajaid.

Tagasi üles