Suuremate eksportijate hulka kuulub paarkümmend siinset firmat

Sirle Matt
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Norrakate Trimtex käivitas Loode-Pärnu tööstusalal vab­riku 2017. aastal. Trimtexi sihtturu moodustavad Norra, Rootsi, Soome, Taani, kus asuvad müügiesindused. Põhitegevus on ettevõtetele ja klubidele eritellimuse alusel spordiriideid valmistada.
Norrakate Trimtex käivitas Loode-Pärnu tööstusalal vab­riku 2017. aastal. Trimtexi sihtturu moodustavad Norra, Rootsi, Soome, Taani, kus asuvad müügiesindused. Põhitegevus on ettevõtetele ja klubidele eritellimuse alusel spordiriideid valmistada. Foto: Mailiis Ollino

Postimehe ja Cre­ditinfo koostatud Eesti majandusmootorite ede­tabeli ehk suuremate eksportijate hulka kuulub Pärnumaa ettevõtteid, kellel ette näidata eeskujulikud majandustulemused: Eesti esi-500 sekka mahub 21 kohalikku firmat.

Silma paistab, et siinsed suuremad tootjad ja eksportijad on enamasti osa välismaistest kontsernidest. Eesti oma kapitalil põhinevaid firmasid leidub vähe.

Kaubandus- ja tööstuskoja Pärnu esinduse juhataja Toomas Kuuda möönis, et kohalikke Eesti omanikele kuuluvaid edukaid ja eksportivaid ettevõtteid napib. Suuremad kauba välisriiki müüjad jagunevad tema hinnangul enamasti kaheks: need, mille peakontor asub välismaal, siin paikneb üksnes tootmine, või sellised, mille peakontor ning tootearendus, turundus ja müük asuvad Tallinnas. Näiteks tõi ta puitmajatootjad Harmet ja Matek.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles