Eile põles Pärnumaal kolm heinamaad

Kulupõlengut Nurme külas kustutati neli tundi.

FOTO: Mailiis Ollino

Eile reageerisid päästjad kolmele maastikutulekahju teatele, muu hulgas põles 17 hektarit heinamaad.

Eile kell 13.43 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Põhja-Pärnumaa vallas Libatse külas. Teataja alustas ise kustutustöid ja päästjate abiga suudeti põllul puhkenud kulupõlengule piir panna kell 14.06. Kokku põles kaks hektarit heinamaad.

Kell 14.44 tuli teade kulupõlengust Tori vallas Nurme külas. Esmastel andmetel põhjustas põlengu heinamaal autoga sõitmine. Ilmselt summutist lennanud sädemest süttis kulu ja kuna praegu on maa väga kuiv, levis tuli kiiresti 17 hektarile. Ohtu sattusid kolm majapidamist, mida päästjad esmajoones kaitsma asusid. Tuld võttis ühe maja tagune kõrge kuusehekk. Tulekahju likvideeriti kell 18.10.  

Kell 16.37 anti päästjaile teada maastikutulekahjust Lääneranna vallas Sookatse külas. Põlema oli süttinud teeäärne metsaalune kulu ja heinamaa umbes kahel hektaril. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 17.16.

Kell 16.50 sai häirekeskus teate, et Pärnu linnas Väike-Posti tänaval põletavad naabrid prügi ja plastmassi, mistõttu ümbruskond on mattunud suitsu ja plastilõhna. Lõkke juures puudusid esmased kustutusvahendid ja päästjad kustutasid selle.

Kogu Lääne regioonis valitseb äärmiselt suur tuleoht, kuna on väga kuiv. Ülitähelepanelik tuleb olla igasugust tuld tehes. Samuti tasub mõelda, kui suurt kahju võib põhjustada suitsukoni autoaknast väljaviskamine või grilliseadme kasutamine. Peale selle on mõistlik vältida mootorsõidukiga looduses sõitmist, masin tuleks parkida pinnasele, mis ei sütti, ja hoiduda ATVga sõitmisest turbasel pinnal või heinamaal.

Tagasi üles
Back