Sisukord
Uudised
Postimees

Suure tuleohu tõttu on selgi nädalavahetusel liikvel lõkkepatrullid

1 min lugemist
Päästeamet tuletab meelde, et loodus on kuiv ja äärmiselt tuleohtlik. FOTO: Eero Vabamägi

Päästeamet jätkab lõkkepatrullidega, kuna loodus on endist viisi äärmiselt tuleohtlik. Eilse seisuga on Pärnumaal olnud juba 76 metsa- ja maastikutulekahjut, nendest 39 kulupõlengud.

Lõkkepatrullide eesmärk on nõustada inimesi, kuidas tuleohtlikul ajal ohutult lõket teha ja grillida, vältimaks õnnetusi. Kõik päästeametnike kontrolli käigus tuvastatud suuremad rikkumised fikseeritakse ja ametil on hiljem õigus alustada menetlust.

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe sõnade järgi näitasid eelmise nädalavahetuse lõkkepatrullid, et suurim murekoht on inimeste hooletus. Põhiprobleemid, mida päästjad tuvastasid, olid järelevalveta jäetud lõkked, samuti ohtlikult suured lõkked ja esmaste kustutusvahendite puudumine.

“Tuli levib kuumal ja kuival maapinnal väga kiiresti ning suurt lõket tehes, veel enam seda järelevalveta jättes. Nii seate ohtu iseend, peret, kodu ja vara,” manitses Tähe.

24. aprilli seisuga on Eestis olnud 586 metsa- ja maastikupõlengut, 396 neist kulupõlengud.

6. aprillist kehtib Eestis tuleohtlik aeg. Sel ajal võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Lõket tehes nii metsas, maastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid. Lõket tasub teha vaid vaikse tuulega ja seejuures jälgida tuule suunda, et tuld tehes või grillides ei lendaks sädemed hoonetele, metsale või muule põlevmaterjalile.

Riigi ilmateenistuse tuleohukaarti saab jälgida SIIT.

Seotud lood
14.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto