K, 7.06.2023

Galerii: esimesed sarvilised suvitajad jõudsid rannaniidule

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Facebook Twitter
Comments

Pärnu keskranna ja Mai rajooni tagusele rannaniidule saabusid Võrumaalt sarvilised suvitajad, kes seal sügiseni muru kasvu ohjes hoiavad.

60 linnalehma jäi koplisse Mai rajooni tagusel rannaniidul, 15 veist asus muru nosima keskrannas Aloha surfiklubi taga.

Võrumaa talunik Silver Visnapuu, kelle kari on juba neli aastat Pärnu rannaäärt pilliroost puhtaks söönud, ütles, et järgmiseks nädalaks plaanib ta veiseid juurde tuua ja kokku peaks siin sarvilisi suvitajaid olema juba 230 ligi.

“Algse idee kohaselt peaks rannaniidul olema poolteist veist hektari kohta. Eelmisel aastal tõin 260 looma, aga vaatamata sellele, et maa-ala on suur, tuli nälg majja ja keset suve pidin 30 looma koju sõidutama,” rääkis talunik.

Visnapuu sõnutsi ei pea linnalehmad ninaesise pärast praegu muret tundma, sest rohi on hakanud jõudsalt vohama, kuid ilm pole muru kasvuks kuigi soodne. “Metsa all on muru ilus, ent selle kiireks kasvuks peaks öine temperatuur tõusma kümne kraadi kanti. Praegu on öösel kõigest viis–kuus kraadi. Ilmateade lubab lähiajaks küll sooja, kuid nädala pärast minevat taas jahedamaks,” seletas Visnapuu.

Kohad, kus veised sööma hakkavad, jäävad samaks mis varemgi. Isendid, keda kesklinna karjamaadel imetleda võib, on Aberdeeni-Anguse, Herefordi, Simmentali tõugu. Väikesekasvulisi Dexteri veiseid ei kavatse Visnapuu tänavu Pärnusse suvitama tuua.

Linnalehmad jäävad Pärnu rannaniidule oktoobri alguseni.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles