Pärnu eelarve kerkib üle saja miljoni piiri  

Pärnu linna tänavuse lisaeelarve investeeringute nimekirjas on teiste objektide seas kolme kilomeetri pikkuse kunstlumekattega Reiu-Raeküla suusaraja rajamine.

FOTO: Mailiis Ollino

Pärnu linnavolikogu lõpetas selle aasta esimese lisaeelarve esimese lugemise, eelarvekava järgi ületab linna kogukulude maht saja miljoni euro piiri, tõustes 104,6 miljoni euroni.

„Märgilise saja miljoni piiri ületamine tuli strateegiaga kavandatust mõni aasta varem. Sellele on kaasa aidanud piirkonna hea majanduskonjunktuur ja meie ettevõtjate tublidus. Tehtud saab palju suurt ja vajalikku, aga tähelepanu jagub ka väiksematele asjadele,“ ütles abilinnapea Meelis Kukk.

Lisaeelarvega on kavandatud kogutulu kasv 3,52 ja kogukulu kasv 7,56 miljoni euro võrra. Vahe katteallikaks on linna pangajääk. Kulude kasvust kolm miljonit moodustab asutuste jääkide ja toetusvahendite kasutamine. Investeerimisotstarbelised väljaminekud suurenevad ligi nelja miljoni euro võrra.

Suurimad investeeringud on Raja tänava lasteaia-ujula ehitamine, tänavavalgustuse uuendamine, teede ja tänavate ehitus ning ühiskondlike hoonete remont nii linnas kui ka osavaldades.

Abilinnapea jutu järgi on investeeringute nimekirjas ka kunstlumekattega suusaraja rajamine. Kolme kilomeetri pikkune Reiu-Raeküla suusarada on koostöös Eesti Terviseradadega kavas rajada selle aasta lõpuks. Ettevõtmine maksab 320 000 eurot, millest poole annab riik.

Kultuuriministeerium toetab seda projekti, kuid linn peab omaosaluseks 120 000 euro suuruse laenu võtma. “Linn võtab laenu, et saaks kogu riigi panuse ära kasutada,” sõnas Kukk. Projekti rahastus on neljaks aastaks.

Linna laenukoormus on lisaeelarve vastuvõtmise järel 36,7% ehk ligi 28 miljonit eurot.

Tagasi üles