Jakobsoni medali väärilised selguvad peagi

Põhja-Pärnumaa vald 30MAY2019 Fotod Urmas Luik

FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

Pärnumaa tuntuim põllumees ning haridus- ja kultuuritegelane selguvad nende hulgast, kelle kohta jõuab Jakobsoni konkursi žüriini esildis, mis tuleb saata 15. juuliks Kurgja talumuuseumi aadressil kas postiga või edastada e-kirjaga kurgja@maaelumuuseumid.ee.

Konkurssi korraldab Carl Robert Jakobsoni sihtasutus ühes Pärnumaa omavalitsuste liiduga. Autasu antakse välja 1989. aastast ja laureaate tunnustatakse Kurgjal.

Kandidaate võivad esitada põllumeeste ning haridus- ja kultuuritegelaste ühendused, omavalitsused, külaseltsid, vabakonnad, töökollektiivid. Vabas vormis esildises tuleb põhjendada, miks just see inimene väärib tunnustust maakonna mainekaimal konkursil, lisada kontaktandmed ja lühike elulookirjeldus ning esitaja enda aadress ja telefoninumber.

Aasta parimaks tunnistatud põllumehe ning haridus- ja kultuuritegelase panust väärtustavad Jakobsoni mälestusmedal, sihtasutuse tänu­kiri ja stipendium. Autasud antakse üle pühapäeval, 21. juulil Kurgja talumuuseumis.

Pärnu Postimeeski osaleb Jakobsoni konkursil, premeerides maaelule pühendunud ettevõtlikku noort.

Konkursi eesmärk on väärtustada nende Pärnu maakonna põllumeeste ning haridus- ja kultuuritegelaste tööd, kes on vähemalt viimased kümmekond aastat andnud suure panuse oma valdkonna ja üldisemalt kogu Pärnumaa elu edendamisse.

Tagasi üles