Linn jagas loomestipendiume

Raido Keskküla
, veebilehe toimetaja
Copy
Pärnu linn andis välja viis loomestipendiumi.
Pärnu linn andis välja viis loomestipendiumi. Foto: Arvo Meeks

Pärnu linnavalitsus andis välja tänavused loomestipendiumid, mille eesmärk on toetada ja väärtustada Pärnu linnas elavaid või tegutsevaid loovisikuid.

Andrus Kallastu saab 3000 eurot heliteose loomiseks ja autorikontserdi ettevalmistamiseks ning Ott Kilusk sama suure summa näidendi “Alberti südamefilm” kirjutamiseks. Sven Sildnikule anti 3800 eurot ilukirjandusliku teose loomiseks.

Taje Tross saab 5000 eurot, et koostada raamat, mis annab ülevaate Pärnu performance’itest, ja Anu Mänd 2800 eurot juubelikontsertide sarja kontseptsiooni loomiseks, ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks.

Kokku eraldati viie stipendiumi tarvis 17 600 eurot.

Stipendium määratakse loomeinimesele, kes elab või tegutseb Pärnus või Pärnu heaks ja soovib luua teost, mis rikastab siinset kultuuripilti. Stipendiumi saavad taotleda kõik kujutava või audiovisuaalse kunsti, lavakunsti, kirjanduse, muusika või arhitektuuri alal tegutsejad.

Loometoetus on ühekordne ja mõeldud kindla teose loomiseks. Aastas antakse välja kuni viis stipendiumi ja nende eraldamise otsustab linnavalitsus komisjoni ettepanekul. Summa suurus oleneb vastava aasta eelarvest.

Tagasi üles