Galerii: kunagises pastoraadis lõksuvad teljed

Copy

Täna märkab maanteede ääres punasel põhjal valge kirjaga silte “Avatud talude päev”, mis juhatavad viiendat suve nende talude, põllumajandusettevõtete ja majapidamisteni, kus pererahvas tutvustab külastajatele oma tegevust ning laseb neil astuda sammu maaelule lähemale.

Pärnumaal oli üle 40 avatud talude päevadel osaleja, nende hulgas MTÜ Iida Kursused oma käsitöökooli ja kudumismuuseumiga. Pärastlõunaks oli selles Vändra kirikumõisa häärberis käinud poolsada huvilist ja eestoas lõksusid teljed usina tegija käe all.

“Enne nõukogude aega nimetati seda Kiriku taluks, siin elas preestri perekond ja majutati kirikuga seotud tegelasi, kes reisisid siia kõikjalt Eestist,” rääkis perenaine, kunstiakadeemia lõpetanud Eva-Liisa Kriis.

Klassiruum, raamatukogu, muuseumiosa telgedega, korraldatakse kursusi. Selles muuseum-talus on erilised teljed, millel on ainult üks tallalaud ja üleval “pea”, mis loeb mustrikaarti. Siin on põnevad Eestis kasutusel olnud mustrirulliga teljed.

“Külastajate hulgas on igasuguseid: lihtsalt huvilisi, kuid ka asjatundjaid, olen huvitatud sellest, et see teadmine, kuidas telgedel kududa, ära ei kaoks,” ütles Kriis.

Kaks naist laotasid põrandale mitme meetri pikkuse vaiba, mille on kudunud mitu autorit kangakudumiskursuse tööna ja iga telje pealt on saadud oma näidistükk.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles