Pakendikonteinerite ümbruse koristamise kulud katavad linnakodanikud

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Kui mõnes piirkonnas täheldatakse pakendikonteineri regulaarselt ületäitumust, paigutab Eesti Pakendiringlus sinna suurema konteineri või vaatab üle teenindusgraafiku.
Kui mõnes piirkonnas täheldatakse pakendikonteineri regulaarselt ületäitumust, paigutab Eesti Pakendiringlus sinna suurema konteineri või vaatab üle teenindusgraafiku. Foto: Maanus Masing

Pärnu linnavalitsus koputab “looduse kuningate” südametunnistusele: pakendikonteinerid ei ole prügikastid. Need ei ole mõeldud olme- ega ehitusjäätmetele, mööblile ega muule prahile. Kahjuks torkab siin-seal silma pakendikonteineritesse poetatud toidujäätmekott, erikonteineri vastu toetuv televiisor või kempsupott.

Pakendatud kaupa ostes tasume nende käitluse eest. Pakendite taaskasutamiseks on pakendatud kauba tootmis-, impordi- ja müügiettevõtted ning pakenditootjad sõlminud lepingu mõne taaskasutusorganisatsiooniga, mida Eestis leidub kolm: OÜ Tootjavastutusorganisatsioon, MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon ja OÜ Eesti Pakendiringlus.

Inetu linnapildi pärast muret tundvad kodanikud pöörduvad sageli üleajavate prügikonteinerite asjus linnajuhtide poole, ent raehärrad ei korralda jäätmete äravedu.

Tagasi üles