Galerii: Matsi rannas otsiti merel kadunud meest
Merel ja rannas viibijad Varblast lõuna suunas: nimekiri kadunud mehe asjadest  

Nädala eest Kolka neemelt Ruhnu suunas merele läinud ja kadunud lätlase Aigis Audersi kajak leiti eile pärastlõunal Lääneranna vallast Matsi rannast. Õhtul kogunesid kümmekond vabatahtlikku ja kohalikud elanikud leiukohta, et laiem rannaala läbi otsida.

Politsei esindajad transportisid minema kajaki, mille meri andis välja, ja õhust tegi rannavaatlust mõlemal suunal politsei- ja piirivalveameti päästekopter. Maismaal kammisid ranna läbi kohalikud ja SA Kadunud priitahtlikud.

Hoolimata pingutustest ei leitud eile kadunud kajakisõitjat. Tõenäosus teda elusana leida on kahanenud olematuks.

Veesõidukist oli lähedaste sõnutsi puudu väike aer, veekindlas kotis CATi mobiiltelefon ja rohekasbeež nokamüts (fotol). Teised kaasa võetud esemed olid kajaki veekindlas kambris alles.

58aastasel Audersil oli merele minnes seljas musta värvi riietus ja halli-mustaga päästevest.

Aigis Auders kandis merele minnes sama riietust, välja arvatud kollane numbrimärk. FOTO: Sa Kadunud

Prognooside järgi liigub merehoovus praegu mandri suunas läänerannikul Varblast Vitrupeni Lätis, mistõttu püsib lootus, et meri uhub kadunu kusagil peagi kaldale.

SA Kadunud juht Aare Rüütel palub inimestel, kes liiguvad nimetatud piirkonnas rannikul või lähevad merele, olla tähelepanelikud. Leidude puhul, mis võivad kuuluda Audersile, andke neist viivitamatult teada SA Kadunud ööpäevasel telefonil +372 661 6776.

Vajaduse korral garanteeritakse helistajale anonüümsus.

Nimekiri Aigis Audersi esemetest, mis seni on leidmata:

  • veekindlas kotis mobiiltelefon CAT
  • rohekasbeež nokamüts
  • halli-mustaga päästevest
  • väike aer
Andmed: SA Kadunud
Tagasi üles
Back