Elektrilevi prognoos: rikete kõrvaldamine Pärnumaal võib võtta mitu päeva

Merle Rallmann
, veebitoimetaja
Copy
Kell 16 oli elektrikatkestus Pärnumaa 42 alajaamas.
Kell 16 oli elektrikatkestus Pärnumaa 42 alajaamas. Foto: Ants Liigus

Tugev torm tekitas täna Saare-, Pärnu-, Viljandimaal ja Lõuna-Eestis ulatuslikult rikkeid. Kella 20.20ks oli vooluta 55 000 majapidamist. Kõikide rikete lahendamine võib mitu päeva võtta.

„Kõige kehvem on olukord Lõuna-Eestis, kus üle 30 meetri sekundis puhunud tuul on jätnud meile väga palju rikkeid,“ ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse juht Jüri Klaassen ja lisas, et rikkebrigaadid on tööl tugevdatud jõududega. Rikkekohtadeni liikuda on keeruline, kuna teed on murdunud puid täis, pinnas on mitu päeva sadanud vihmast pehme ja masinaid ähvardab suur kinnijäämisoht.

Kell 20.20 oli Pärnu maakonnas enim elektrita kliente Häädemeeste vallas 998, Koongas 645, Audrus 595, Saarde vallas 505 ja Surjus 500, ühtekokku 4208 klienti.

Sügistorm liikus täna ennelõunal üle Saare-, Pärnu- ja Viljandimaa, murdes puid elektritraatidele, ja põhjustas rohkelt rikkeid. Riigi ilmateenistus andis seitsmele maakonnale teise astme tormihoituse, mis tähendab, et ilmaolud kujutavad endas ohtu. Päästeamet kutsus inimesi üles tuppa jääma ja võimalusel autodega mitte sõitma.

„Saaremaal loodame homse jooksul kõik rikked kõrvaldada, Pärnumaa esialgne prognoos on kuni kaks ööpäeva. Muude piirkondade kohta ennustada on praegu väga keeruline, sest teadmata on sündmuse täielik ulatus, prognoosiks võib olla kolm kuni seitse ööpäeva. Loodame homse jooksul selgust saada,“ selgitas Klaassen.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles