Pärnus saab Lidli poes ostelda ülejärgmisel suvel

Pärnu Postimees
Copy
Poolteise aastaga plaanitakse lammutada Pärnus Riia maantee 106 ja asemele ehitada uus, Saksa säästupoeketi Lidl kauplus.
Poolteise aastaga plaanitakse lammutada Pärnus Riia maantee 106 ja asemele ehitada uus, Saksa säästupoeketi Lidl kauplus. Foto: Urmas Luik

Pärnu linnavalitsus otsustas välja anda ehitusloa Riia maantee 106 kinnistule Lidli kaupluse ehitamiseks. Nii pood kui Suur-Jõe tänavat Papiniidu tänavaga ühendav tänavalõik on kavas valmis saada ületuleva aasta juuli alguseks.

Riia maantee ja Papiniidu ristmikust paar maja kesklinna poole jääval kinnistul (selle tunneb ära Toru-Jüri kaupluse järgi) on kavas senised hooned lammutada ning ehitada nende asemele kauplus ja parkla.

Enne ehitustegevuse algust tuleb OÜ Lidl Eestil linna planeerimisosakonda esitada kaupluse ehitusprojekti ekspertiis.

Riia maantee pool kahe- ja tagant ühekorruseline kauplus rajatakse kinnistu kesklinnapoolsele küljele, parkla Riia maantee ja Papiniidu ristmiku poolsele küljele. Kokku on kaupluse juures parkimiskohti 148.

Raeküla poolt tulles hakkaks kaupluse juurde pääsema parempöördega. Kesklinnast tulijaile ja kaubaautodele on plaanis välja ehitada Suur-Jõe tänava ühendus Papiniidu tänavaga, et Mere tänava ristmikult või Papiniidu tänavalt Suur-Jõesse keerates kaupluse parklani sõita.

Tänavalõigu ehitamiseks on linnavalitsus ja Lidl Eesti sõlminud halduslepingu, mille järgi linn maksab tulevasest tänavalõigust kolmandiku ja ettevõte kaks kolmandikku. Lepingu järgi tuleb tänavalõik rajada 1. juuliks 2021, selle ehitamata jätmise korral pole võimalik kaubandushoonet kasutada.

Tagasi üles