Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ekspertiis tuvastas kõigis puistatud kanepipoodides rikkumised

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) korraldas mullu augustis reidi kuude Eestis, sealhulgas Pärnus kanepitooteid müüvasse poodi. FOTO: Mailiis Ollino

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) korraldas mullu augustis reidi kuude Eestis, sealhulgas Pärnus kanepitooteid müüvasse poodi. Äravõetud toodete analüüs tõestas, et paljud tooted sisaldasid keelatud koguses narkootilist ainet THCd.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Proovide tulemused näitasid, et kauplejad ei olnud kindlaks teinud, kas nende müüdavate toodete THC-sisaldus jääb lubatu piiresse. Hankides interneti teel tundmatutelt müüjatelt tooteid usus, et tagatud on Eestis kehtivad nõuded, rikutakse enamasti seadust.    

Ehkki internetimüüja kinnitab sertifikaadilaadse kirjaga, et tooted on õiguspärased, lasub kohustus seda kontrollida Eestis kauplust pidaval käitlejal. “Kui välismaalt tooteid tellida, tuleb juba igal inimesel enne veenduda, et iga toode, mis Eestisse tuuakse või tellitakse, oleks seaduslik,” sõnas Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegevuse talituse juht Rait Pikaro pressiteates.

Tagasi üles
Back