Parim reklaam on kodukandi üle uhke inimene

Tartu ülikooli Pärnu kolledži raamatukogus pidas imago­ekspert Raul Rebane ava­liku loengu “Millega eristub Pärnu?” – see oli Academia Pernaviensise kolmanda mõttekoja teema. FOTO: Urmas Luik

Tartu ülikooli ­Pärnu kolledži raamatukogu oli huvilistest tulvil, sest Academia Pernaviensise kolmanda mõttekoja teema “Millega eristub Pärnu?” ja avaliku loengu lektor Raul Rebane ärgitasid kuulama tulema neid, kellele suvepea­linna käekäik korda läheb. Etteruttavalt mainin, et kihevil publiku ­arvamused ulatusid seinast seina ja kõlama jäi sõnapaar “Steffani ­pitsa”.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pärnus sündinud Raul Rebane ei hellitanud kuulajate kõrvu ülivõrdes kiitusega, vaid küsis ­otse, mis on selle linna kõneaine selja taga. Imago ehk kuvand: ­mida räägitakse Pärnust?

Varem, nõukogude ajal eriti, oli põhjus suvi, meri ja liivarand, sest põhjaranniku rannad jäid ­piiritsooni ja raudne eesriie ei lasknud kedagi läbi, et nautida maailmakuulsaid kuurorte. Aga nüüd? Kas Pärnu on kuurortlinn või pensionäride linn või spaalinn või tööstuslinn?

29.02.2020 04.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto