Eelarvamusfestival hekseldas tasakaalukalt läbi kodukandi põletavad teemad

Täna toimus innovatsioonikeskuses HUUB Pärnu [eel]arvamusfestival. Pildil (vasakult) Liis Kosenkranius, Jakob Bergmann ja Iti Maddison, kes arutlesid Pärnu täiskasvanute gümnaasiumi ja kutsehariduskeskuse liitmise plusside ja miinuste üle. 

FOTO: Elin Hein

Kas Pärnu täiskasvanute gümnaasiumi ja kutsehariduskeskuse liitmine toob esimeses õppijatele rohkem kahju või kasu, kas Pärnus võiks olla päris oma ülikool, milline on LGBT noorte olukord Pärnus ja kas nad tunnevad ennast siin turvaliselt – neil ja veel paljudel teemadel arutleti täna innovatsioonikeskuses HUUB korraldatud [eel]arvamusfestivalil.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Arvamusfestivali teemaring oli lai, koosnedes üheksast probleemipüstitusest. Ürituse eesmärk oli korraldajate sõnutsi innustada noori kaasa mõtlema kohalikel teemadel ja välja töötama uusi lahendusi.

Täiskasvanute gümnaasiumi käekäiku puudutavat arutelu olid kuulama tulnud nii kooli praegused kui kunagised õpilased, linnavalitsuse liikmed ja kodanikud tänavaltki. Kooli sulgemise vastaste suurim hirm on väikse ja turvalise koolikeskkonna kadumine. “Täiskasvanute gümnaasiumis käib suur hulk nõustamisteenust vajavaid inimesi. See ei ole ainult kool, see on kogukond,” märkis arutelu juhtinud Liis Kosenkranius. “Kas pärast ühinemist saab niisama individuaalset lähenemist ja paindlikke võimalusi? Miks lõhkuda süsteem, mis töötab?”

Tagasi üles
Back